ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8692326
*
nr 869 2326
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), vas med blommor, sämpelsign. signature a tergo, sheet: 49x71, unframed.
WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), Vas med blommor, sämpelsign. a tergo, bladets mått: 49x71
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 13 2014
at 19:34:12
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/1 18:27:43
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Evy Låås
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås på baksidan svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sämpelsign vas med blommor vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13
*
Evy Låås
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Evy Låås
nr 869 2326
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), vas med blommor, sämpelsign. signature a tergo, sheet: 49x71, unframed.
WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), Vas med blommor, sämpelsign. a tergo, bladets mått: 49x71
Condition: oramade
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 13 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/1 18:27:43 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Evy Låås
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.Read more about Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås på baksidan svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sämpelsign vas med blommor vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13